McConnel SR460,620

Original sr620

SR série rotačních mulčovačů s vertikální osou rotace se sklopnými boky se vyrábí s pracovními záběry 4.60, 6.00 a 8.00 metrů.

Pro docílení vysoké efektivity a bezpečnosti sečení ve všech terénech je minimální požadovaný výkon traktoru 100/130/150 koní. Robustní provedení těchto strojů umožňuje jejich nasazení jak při sečení luk, pastvin, letišť a ploch ležících ladem, tak i mulčování zbytků po sklizni (kukuřice, slunečnice, řepka). Těžké nože z ušlechtilé oceli jsou zavěšeny na čepech. Při nárazu na pevnou překážku se okolo čepu sklopí a pak se díky odstředivé síle opět vrátí do pracovní polohy. U těchto mulčovačů jsou na každém rotoru 2 nože (3 rotory u SR 15 a 20, 5 rotorů u SR 25). Tvarování nožů zajišťuje vysoký sací efekt, který se projevuje delším setrváním hmoty v oblasti rotoru, a je pak hlavně oceněn u polehlých porostů. Vysoká kvalita sečení je zaručena také 15 cm překrytím nožů. Díky uložení nožů a masivním převodovkám, u kterých se garantuje záruka 3 roky, lze pak drtit nálety až do průměru 50 mm.Pohyblivé boky lze sklopit 90° nahoru a 22° pod úroveň sečení. Zvedání boků je hydraulické a nezávislé na nastavení výšky sečení. Při nastavení plovoucí polohy zvedání boků lze dokonale kopírovat terén. Při transportu se oba boky pomocí hydraulických válců zvednou a zajistí.Širokoúhlý náhonový hřídel s volnoběžnou spojkou přenáší výkon z traktoru na sekačku a dovoluje zároveň pracovat v malých poloměrech, uzavřených prostorech a v okolí překážek.

Landscape thumb pa47

McConnel PA47

Mc Connel se ve výrobě příkopových sekaček může pochlubit bohatými zkušenostmi. V dílnách této firmy byla v roce 1945 vyrobena vůbec první příkopová sekačka ...